صفحه اصلی

سخنی با بازدیدکنندگان

دوستان و همراهان وب سایت زنده یاد ناخدا بهرام افضلی،
در معرفی وب سایت ناخدا بهرام افضلی ، که به مناسبت سی امین سالگرد فقدان آن زنده یاد، که در روز هفتم اسفند ماه ١٣٩٢ راه اندازی شد چنین آمده است :
هفتم اسفند ماه امسال، مصادف با سی امین سالگرد فقدان یکی از قهرمانان ملی معاصر ایران، زنده یاد ناخدا دکتر بهرام افضلی است که در سه سال اول جنگ، فرمانده نیروی دریایی ایران بود. شهرت این فرزند ملت، در نبوغ و مدیریتی بود که در همان زمان کوتاه مسئولیتش او را نام آور کرد . به ویژه " عملیات مروارید " که در هفتم آذر ماه ١٣٥٩ انجام شد و طی آن بخش عمده ناوگان نیروی دریایی عراق را نابود کرد و تا آخر جنگ آن را از هر رویارویی جدی باز داشت. ناخدا افضلی در عملیات شکسته شدن حصر آبادان در مهر ماه ١٣٦٠ و نقش ارزنده تکاوران نیروی دریایی در این عملیات و همچنین آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد ١٣٦١ که در تاریخ جنگ عراق علیه ایران دستاوردی برجسته است، نقشی ارزنده داشته است.
وب سایتی را که در حال حاضر مشاهده می کنید به همت و کوشش دوست داران آن زنده یاد راه اندازی شده و هدف اصلی آن جمع آوری مطالب و اسناد مربوط به او و انتقال این اطلاعات به ایرانیان و ایران دوستان جهت شناساندن چهره واقعی این انسان شریف و میهن دوست است .
به باور ما، متاسفانه خدمات و تلاشهای زنده یاد ناخدا بهرام افضلی در جهت سرافرازی و اعتلای میهن و مردم ایران و دفاع از مام میهن عمدتا و تعمدا از جانب دولتمردان نظام جمهوری اسلامی در پشت خروارها دروغ و اتهام بی پایه و اساس در سایه قرار گرفته است و همچنین از سوی دیگر، در رسانه ها و مطبوعات اپوزیسیون خارج از کشور نیز در مورد این چهره و شخصیت ملی به ناروا سکوت اختیار شده است .
از ابتدا تاکنون تصمیم و نظر مسؤلین این سایت بر این بوده است که مخاطبان اصلی آن، مردم ایران به ویژه جوانان این مرز و بوم می باشند که با انتقال اطلاعات و مطالب مربوط به خدمات و تلاشهای میهن دوستانه ناخدا افضلی به مردم و به میهن، بتوانیم بخشی از تاریخ معاصر ایران را به آن گونه ای که اتفاق افتاده است بازگو کرده باشیم . ذکر این مطلب ضروریست که این وب سایت کاملا مستقل و به دور از هر گونه وابستگی سیاسی-تشکیلاتی به هر حزب و سازمان سیاسی ایران می باشد و هدف نشان دادن چهره و شخصیت واقعی زنده یاد ناخدا بهرام افضلی به عنوان "سرباز وطن" و "فرزند ملت" و اعاده حیثیت از او می باشد. و نکته آخر اینکه، به باور ما، برای اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران، شخصیت های نام آور تاریخ معاصر ایران همچون زنده یادان دکتر محمد مصدق ، دکتر حسین فاطمی و دکتر ناخدا بهرام افضلی که نقش و کارنامه درخشان زندگی آنان در دفاع از منافع مردم و میهن، با فداکاری و جان گذشتگی شان رقم خورده است، شایان توجه می باشد تا تعلقات سیاسی وتشکیلاتی آنان و در ابتدا و قبل از هر چیزی این نام آوران به مردم ایران تعلق دارند و بس.

مسولین وب سایت ناخدا بهرام افضلی